Držáky sklenic
Držák na skleničky na víno použití 2

Držák skleniček na víno je praktickou pomůckou každého milovníka vína. Může se však stát také stylovým doplňkem vašeho interiéru.

Spolehlivý pomocník do každé domácnosti

Tyto držáky ani zdaleka nenacházejí uplatnění pouze v profesionálních provozech, jako jsou bary nebo restaurace. Stále více lidí si touží vychutnat kvalitní víno s rodinou či přáteli také v pohodlí svého domova a tento pomocník vám to může usnadnit.

Navíc s ním velmi elegantně vyřešíte i případný nedostatek místa u vás v kuchyni. Jednoduše jej připevníte například na spodní stranu kuchyňské skříňky. Montáž je navíc velmi jednoduchá, stačí nasunout, některé držáky na sklenice není potřeba vůbec přivrtávat. Jiné v sadě obsahují klasické vruty do dřeva, pak se navrtat musejí. Další alternativou jsou držáky nástěnné. Ty se hodí i do kuchyní, v nichž je extrémně málo prostoru.

Bez ohledu na zvolený typ veškeré modely drží velmi spolehlivě, sklu v žádném případě nehrozí vyklouznutí a nemůže se rozbít a zranit vás. Zajišťuje to speciální silikonová povrchová úprava.

Díky tomu zároveň budete mít nádobí vždy po ruce, kdykoli jej potřebujete. Stačí si vybrat držák v požadované velikosti. Ta se udává v centimetrech, které značí délku držáku.

Výrobci většinou také uvádějí konkrétnější informaci v podobě počtu sklenic, které se do něj vejdou, což je pro spotřebitele nejpraktičtější. Nemusejí to samozřejmě být pouze vinné skleničky nebo ty na šampaňské, stejně tak dobře do něj uložíte například sklenice pivní.

Vkus a styl ruku v ruce

Nejjednodušší modely pro menší počet sklenic jsou jednořadé, na současném trhu můžete zakoupit však i držáky několikařadé, které pojmou spolehlivě i větší počet kusů. Nemusíte se tak bát pozvat si domů ani početnější společnost.

Držáky se vyrábějí z kvalitních materiálů, které se starají o dlouhou odolnost tohoto výrobku. Jsou kovové, kov ale také může být dále upravován. Moderní chromovaný vzhled se hodí do každého interiéru a vypadá dokonale nadčasově. Zlatá barva pak působí bezmála luxusně a ihned upoutá pozornost všech návštěv. Mosaz zase vnese do vašeho bydlení zajímavý vintage prvek.

Držáky sklenic jsou proto nejen účelné, ale také velmi dobře vypadají. Dekorativní držáky bývají dokonce různým způsobem zdobené s působivými prvky.

Kov stále působí velmi minimalisticky. Jinou možnost představují držáky dřevěné, které osloví vyznavače přírodních materiálů. Je ale potřeba počítat s tím, že tyto modely musíte někam postavit, takže zaberou svoje místo. Na druhou stranu jsou víceúčelové, uplatnění najdou i při servírování. Svoje místo v něm totiž najdou nejen sklenice, ale také lahev.

Dle svého vkusu i možností si vybere prakticky každý. Proto může držák pro milovníky vína posloužit i jako krásný elegantní dárek.

TOP