Jak šikovně ukládat skleničky na víno?
držák na skleničky

Napadlo vás někdy, že skleničky na víno se dají ukládat i jiným způsobem, než klasicky do kuchyňské linky, baru nebo sekretáře? Své o tom vědí v restauracích, barech, kavárnách a vinárnách – držák na skleničky na víno tam používají už dávno a způsob je to velmi osvědčený. Tak proč to nezkusit i v domácnosti, ve vinném sklepě, anebo jen při venkovním posezení?

Jak takový držák na skleničky vlastně vypadá?

Ještě na začátku musíme předeslat, že se jedná o vinné sklenice na nožičce, čili na stopce – skleničky bez stopky byste do našich držáků umísťovali jen stěží. Tady jste si jistě všimli, že u výrazu držáků bylo použito množné číslo – a to velmi správně. V nabídce našeho e-shopu nenajdete jen jeden držák skleniček na víno, nýbrž můžete vybírat z minimálně 12 druhů.Držák na skleniček na víno 3 řady - 34cm použití

Převážná část těchto držáků je vyrobena z nerezového kovu, a to buď s měděnou patinou, anebo ve stříbrném či zlatém barevném provedení. Některé výrobky jsou i dřevěné (bambus). Všechny jsou však v pěkném dekorativním provedení, aby mohly esteticky a stylově doplnit váš interiér, vinotéku či sklípek, anebo třeba jen pojízdný vinný stolek.

Co se týká typu držáků, můžeme je rozdělit do tří skupin:

  • závěsné
  • zásuvné
  • stojánky

A nyní se pojďme na jednotlivé typy podívat blíže

Závěsné držáky: tenké kovové trubičky či tyčky jsou natvarovány tak, aby se do nich mohly skleničky zavěsit obráceně, za svou podstavu. Držáky jsou v různých velikostech, takže do nich můžete umístit třeba jen jednu řadu sklenic, ale v nabídce jsou od dvouřadých až po čtyřřadové. Tyhle držáky můžete upevnit pomocí šroubků pod skříňku, na strop, či na jakoukoliv poličku nebo vyvýšenou desku.

Zásuvné držáky: hodně se podobají závěsným, ale pozor! Zásuvné držáky mají tu nejjednodušší instalaci, jakou si můžete představit. Prostě se jenom nasunou na jakoukoliv stávající polici – bez šroubování a s možností držák kdykoliv odstranit nebo přesunout na jiné místo. Tak si můžete zásuvný držák na skleničky na víno přenášet z bytu třeba na zahradu, anebo kamkoliv vás napadne.

Stojací držáky – stojánky: můžete si vybrat z kovových nebo dřevěných; stojánky jsou luxusní výrobky, které nemají jen praktický význam – působí rovněž jako vhodná dekorace. Skládají se z podstavy, nohy stojanu a z několika – většinou šesti – ramen, do nichž se skleničky zavěsí; bývají zdobeny tepaným kovem. Menší bambusový stojan je určen pro tři vinné sklenky.

Držák na skleničky na víno měď - CYF - 2

Na závěr jsme si nechali novinku: stojací držák na šest sklenek a ještě k tomu na dvě lahve vína! Jde o luxusní výrobek ze zlatého kovu, zdobený tepanými lístky a květy.

A jako doplněk vinotéky u nás najdete například skládací dřevěný stojan na tři lahve vína, anebo tlakovou či elektrickou vývrtku.

Žádnému z milovníků vína by neměl některý z držáků skleniček na víno a vinné lahve doma chybět. A nyní, v předvánočním období, můžete nákup tohoto sortimentu využít jako dárek pod stromeček a potěšit tak své blízké a přátele. Dřevěný stojan na skleničky - bambus

TOP