Jak vybrat správný držák na toaletní papír?
držák na toaletní papír

Stylová místnost si žádá stylové doplňky vyladěné do nejmenších detailů, koupelna ani toaleta by v tomto směru rozhodně neměly být výjimkou. Při vybavování byť i té nejmenší místnosti v domě často záleží na takových maličkostech, jako je držák toaletního papíru. Detaily totiž často dotváří celkový dojem z místnosti a na malém prostoru toto pravidlo platí dvojnásob. Výběr držáku se tak může stát náročnějším, než by se mohlo zdát. Je Vaše toaleta spíše strohá, nebo září barvami? Dáváte přednost minimalismu, nebo okázalosti? Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si mohli pořídit doplňky ve starožitném stylu? A co kdyby stojan nabízel také místo pro zavěšení ručníku a odložení telefonu zároveň?

Tento článek Vám možná pomůže ujasnit si směr, kterým by se Vaše toaleta měla ubírat, nebo Vás inspiruje ke změně vybavení té stávající. Vždyť stačí změnit barvu předložky a ručníků, přidat pár květin a vyměnit kovové detaily. Styl mohou udávat i takové maličkosti, jako je držák na toaletní papír.

V jednoduchosti je krása

Pokud koupelna sází na výrazné prvky v podobě barevného nábytku, výrazných podlah a barevného osvětlení, je vhodné se při výběru některých dalších doplňků držet poněkud zpátky. I klasika totiž může být stylová, vždy záleží na kontextu a úhlu pohledu. Jednoduchý chromový držák na toaletní papír může být nainstalován na dobře viditelných místech, stejně tak dobře může plnit i funkci praktického pomocníka bez toho, aby na sebe zbytečně upozorňoval. Je dostupný také ve variantě s bílým podkladem, díky kterému může být tak nenápadný, jak je to jen možné. Je vhodný taktéž pro surovější prostředí, ve kterém méně znamená více. Zajímavě může působit také v kombinaci s barevným toaletním papírem, nebo s papírem s barevným potiskem.

    

Starožitný vzhled, funkční provedení

Mosazný držák s poličkou a praktickým háčkem na ručník či osvěžovač vzduchu se může stát solitérem celé místnosti. Kovové doplňky nejlépe vyniknou v tmavších koupelnách s okázalejšími detaily, při vhodném sladění všech detailů zapadne i do panelákových bytů a menších prostorů. A že je polička na telefon nebo na mýdlo zbytečná? Starožitný styl si přímo říká o zjemnění květinou. Luxusně působící mosazný držák je dostupný v šesti barevných provedeních (stříbrná, zlatá, bílá, černá, růžové zlato, měď s patinou) a lze jej kombinovat s mosaznými klikami, ornamentálními věšáky a originálním osvětlením. Při vybavování nové koupelny můžete sáhnout například po vaně s mosaznými nožkami, přirozeně ale bude působit i v jinak přísně geometrickém designu. Důležité je však vždy vzít v úvahu rozměry místnosti, aby se detaily jednotlivých prvků vzájemně nerušily.

   

Zábavný, vodotěsný, netradiční

Milovníky netradičních kousků a zářivých barev jistě zaujme držák ve tvaru koule. Moderní design díky svému vodotěsnému provedení udržuje papír suchý, je tedy vhodný i do menších místností, ve kterých dochází k jeho namáčení od nevhodně umístěného umyvadla či sprchy. Barevně jej lze doplnit vhodně zvolenými doplňky a ručníky, případně originální tapetou. Držák se nabízí v různých barevných provedeních, můžete je tedy vyměňovat podle aktuální nálady či sezóny, Vaše děti jistě ocení možnost jej vyzdobit veselými samolepkami. Je možné jej kombinovat také s barevnými držáky na ručníky.

     

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy je potřeba brát v úvahu velikost místnosti a její celkový vzhled. Důležité také je, aby výsledný dojem odpovídal Vašemu vkusu a osobnosti. Všechny uvedené držáky toaletního papíru je možné vhodně kombinovat s dalšími výrobky, držáky na ručníky, na mýdlo i na drobnou elektroniku. Napadlo Vás, že toaletě můžete vystavovat i zarámované obrazy?

Fotografie koupelen převzaty z ©unsplash.com 

TOP